Muğla Yücelen Hastanesi

Muğla Yücelen Hastanesi


Çalışanlarımızdan aldığımız güçle yolumuza dur durak bilmeden devam ediyor, tüm çalışanlarımızla karşılıklı güven ve saygının hakim olduğu, daha çok katılımın ve çeşitliliğin değer gördüğü bir kurum olma hedefini benimsiyoruz.

Hakkında

Yücelen Şirketler Grubu ilk olarak 1962 yılında Muğla'da iş hayatına atılmış daha sonra Akyaka'da Yücelen Hotel'in açılmasıyla birlikte turizm ve otel işletmeciliği alanında hizmet vermeye başlamıştır.

1996 yılında Muğla Özel Yücelen Hastanesi açılmış olup, yola çıktığı günden bu yana “ İnsana Saygı ” sloganını bir hayat felsefesi olarak benimseyip, özümsemiştir. Bugün 20 yılını geride bıraktığımız Muğla Özel Yücelen Hastanesi, başlangıçta 8 uzman tabip ( dahiliye, çocuk, kadın doğum, anestezi, ortopedi, genel cerrahi, radyoloji, biyokimya ), 2 pratisyen hekim, 12 hemşire, 4 tıbbi teknisyen ve diğer personellerle birlikte 56 kişiyi bulan kadrosu, 20 hasta yatağı ve 1700 metrekare kapalı alanı ile hizmete açılmış olup, 1996 yılından beri Muğla ve çevresindeki sağlık alanında ilklerin öncüsü olmuştur. Şuan da 36 uzman hekim ( Dahiliye, Kardiyoloji, Kalp Damar Hastalıkları, Dermatoloji, Ortopedi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Kadın Doğum Hastalıkları, Çocuk Hastalıkları, Radyoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Genel Cerrahi, Üroloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Nöroloji, Beslenme ve Diyetetik, Enfeksiyon Hastalıkları, Anestezi ve Reanimasyon, Nükleer Tıp, Biyokimya, psikiyatri ve estetik cerrahi ) , bir psikolog, bir eczacı, üç fizyoterapist, 45 hemşire, 20 acil tıp teknisyeni, 5 ebe, 12 tıbbi teknisyen, kırk hasta bakıcı, 35 büro elemanı ve diğer tüm personellerle birlikte toplam 270 personel ile birlikte 7365 metrekareyi bulan kapalı alanı, 25'i yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam yüz bir  hasta yatağına sahip bir hastanedir.

Muğla Yücelen Hastanesi'nin doğuş aşamasından itibaren kat etmiş olduğu kilometre taşlarına gelince;

1996 yılında Muğla'da ilk laparoskopik ( kapalı ) ameliyat hastanemiz bünyesinde gerçekleştirilmeye başlanmış olup, Taş Kırma ( ESWL ) Merkezimiz faaliyete geçmiştir.

1997 yılında kadromuza beyin cerrahi, kulak burun boğaz hastalıkları ve göz branşları eklenmiş olup, Muğla'da ilk defa bir kardiyoloji uzmanı kadromuza eklenerek kardiyoloji laboratuvarımız hizmete girmiştir.

1998-2000 yılları arasında üroloji uzmanı kadromuza ilave edilmiş, görüntüleme ünitemizdeki cihazlar yenilenmiş, bin dokuzyüz doksen sekiz yılında Bodrum'da açılan Bodrum Özel Yücelen Hastanesi iki bin yılında başka bir sağlık işletmesine devredilmiştir.

2001 yılında hemodiyaliz ünitemiz kurulmuş olup, dermatoloji branşı kadromuza ilave edilmiştir.

2003 yılında enfeksiyon hastalıkları ve nöroloji branşları kadromuza eklenerek, EEG ünitesi faaliyete başlamıştır.

2004 yılında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimiz açılmış olup, Görüntüleme ünitemize MR cihazımız alınmış, hastanemizin B blogu yapılmış ve hizmete açılmıştır.

2005 yılında Kalp ve Damar Cerrahisi Branşının kadromuza eklenmesiyle birlikte Muğla'da yine bir ilk olan KALP MERKEZİ Sayın Vali Hüseyin AKSOY tarafından açılmış Kalp Merkezimiz Muğla ve çevresinin KALBİ olarak ün kazanmış olup, aynı yıl bebek dostu hastane ünvanı hastanemize verilmiştir. Aynı yıl Ortaca Diyaliz Merkezimiz açılmıştır.

2006 yılında Nöroloji Ünitemizdeki EEG cihazımız yenilenmiş, nörolojik vücut fonksiyonlarının ölçülmesi için oldukça büyük önem taşıyan EMG cihazı da ünitemize alınmıştır.

2007 yılında yatak sayımız 50 olmuştur. 2009 yılında TUV yani Alman Teknik Denetim Kurumu tarafından hastanemize ISO 9002-1001 kalite belgesi verilmiştir. Aynı yıl Ortaca Yücelen Hastanemiz 40 hasta yatağı, beyin cerrahi, radyolojiünitesi, genel cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, dahiliye, göz , kulak burun boğaz hastalıkları, kardiyoloji, biyokimya, ortopedi, üroloji, mikrobiyoloji, çocuk hastalıkları branşlarında hizmete açılmıştır.

2010 yılında Sağlık Bakanlığımızdan alınan ön izinler doğrultusunda hastanemizde büyük bir tadilat başlamış, ameliyathanelerimiz ve yoğun bakımlarımız yenilenmiş, yoğun bakım yatak sayımız ondan yirmi beşe çıkartılmıştır. Merkezi Sistem ve Steril Havalandırma Sistemi kurulmuştur. Aynı yıl Ortaca Yücelen Hastanesinin ek binası faaliyete geçirilmiştir.

2012 yılında hastanemizin arka tarafında hasta yakınlarımızın konaklamaları nedeniyle bulunan otelimiz yıkılmış, yerine hastanemizin C blogu hizmete açılmıştır.

2013 yılında hastanemizde Nükleer Tıp Merkezi açılmış olup, yine aynı yıl bölge halkımızdan gelen istekler doğrultusunda Marmaris Yücelen Hastanesi kadrosunda dahiliye, kardiyoloji, genel cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, beyin cerrahisi, göz hastalıkları, kulak burun boğaz hastalıkları, fizik tedavi, göğüs hastalıkları, üroloji, radyoloji ünitesi, biyokimya laboratuvarı, enfeksiyon hastalıkları, dermatoloji, çocuk hastalıkları, ortopedi branşlarının olduğu toplam 50 yataklı tam donanımlı bir şekilde Marmarisli'ler ve tüm bölge halkına hizmet vermeye başlamıştır.

2012-2013 eğitim öğretim yılında Özel Yücelen Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Türkiye'nin gelecekteki sağlıkçılarını yetiştirmek amacıyla kurularak eğitim alanındaki faliyetlerimiz başlamıştır.

2014 yılında 1.5 tesla gücündeki MR makinesi alınarak, hastalarımızın tercihleri doğrultusunda kapalı ve açık MR makinelerimizle, Görüntüleme Ünitemizde en ileri görüntüleme tetkikleri en gelişmiş teknolojik cihazlarla yapılabilmektedir. Aynı zamanda 2014 yılında Plastik Cerrahi ve Psikiyatri Uzmanları hastanemiz kadrosuna eklenmiş, ERCP Ünitemiz hizmete açılmıştır.

2014 yılı sonbaharında Göğüs Hastalıkları Polikliniği branşlrımız arasına eklenmiştir.

2015 yılında Sigrayı Bırakma Merkezi, Uyku Laboratuvaı ve Çocuk Cerrahisi branşları hastanemiz kadrolarına katılmıştır.

2016 yılında yılında yoğun akım sayılrımıla birikte toplam hasta yatağı sayımız 104 olmuştur. Yine2016 yılı nisan ayı başında yeni binamızın ( Clok )  4. katında  Onkoloji Merkezimizi hizmete açtık.

Çalışanlarımızdan aldığımız güçle yolumuza dur durak bilmeden devam ediyor, tüm çalışanlarımızla karşılıklı güven ve saygının hakim olduğu, daha çok katılımın ve çeşitliliğin değer gördüğü bir kurum olma hedefini benimsiyoruz.

Hizmet alanında çıktığımız bu yolda her zaman için halkımızdan aldığımız güçle hep daha iyisi için uğraşacak, en son teknolojik ekipman ve nitelikli çalışanlarımızla yolumuza devam edeceğiz. 


Sabit Telefon

+90 (252) 223 8040

Adres

HİZMET ALANLARI

Tümünü Göster

Uzmanlar

Op. Dr. Nihan Tuncel, hastalarını Muğla Yücelen Hastanesi'nde ağırlamaktadır.

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5