Ufuk Askeroğlu
0 Yorum

Op. Dr. Ufuk Askeroğlu

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Telefonla Randevu Al Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


RANDEVU HATTI

+90 (530) 074 4704

YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Hayatinin her alanında “estetik” ve “mükemmellik” kavramlarını amaç edinen Op Dr. Ufuk Askeroğlu meslek seçimini de bu iki kavram ışığında yaptı. “Her ne yaparsan yap, mutlaka fonksiyonel ve estetik anlamda mükemmel olsun” mottosuyla U/Aestetics Estetik ve Plastik Cerrahi markasını kurdu.

Op. Dr. Ufuk Askeroğlu Kuleli Askeri Lisesi ardından, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde tıp fakültesini tamamladıktan sonra S.B Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde uzmanlık eğitimini tamamladı. Bu esnada Plastik Cerrahi ‘ye ilişkin sayısız kongre, konferans ve sunumlara katildi. Ulusal ve uluslararası dergilerde makaleler yazdı.

Burun, Yüz ve Vücut Estetiği

Son olarak Bilecik Devlet Hastanesi’nde görev yapan Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, ‘burun güzel olmalı ve nefes almalı” mottosu ile şehre damgasını vurdu. Özellikle ‘erkeklere rinoplasti çok yakışır’ sloganı ile erkek hastalara özgüven aşılayarak pek çok hastasının hayata bakisini değiştirdi. Hekimimiz doğal ve fonksiyonel burun konusunda çok başarılıdır ve erkek/kadın hastalarda anatomik ihtiyaçlar çerçevesinde farklı teknikler ile muntazam sonuçlar elde eder. Bunun yanında meme küçültme, meme büyütme, meme dikleştirme, karin germe gibi vücut estetiği; yüz germe, boyun germe, göz kapağı ameliyatı gibi yüz estetiği operasyonlarını sıklıkla uygular. Özellikle botoks ve dolgu gibi uzman hekimlerce yapılması gereken ancak pek çok güzellik merkezinde hekim olmayan kişilerce uygulanan ameliyatsız estetik uygulamaları konusunda da çeşitli bilinçlendirme çalışmaları yürütmektedir.

Plastik ve Estetik Cerrahi

2011-2012 yıllarında ABD Cleveland’da ‘Plastik ve Estetik Cerrahi’nin duayeni” olarak anılan dünyaca ünlü plastik cerrah Prof. Dr. Bahman Guyuron ile birlikte University Hospitals’ta çalıştı. Dünyanın en prestijli Plastik Cerrahi dergisi olan PRS’te (Plastic and Reconstructive Surgery) makaleleri ve yayınları bulunan Op Dr. Ufuk Askeroğlu, ABD’de “Migren Cerrahisi” konusunda araştırmalar yapmış; haftada 3-4 migren operasyonu yapılan klinikte sayısız hasta takibi gözlemlemiş ve Migren Sempozyumlarında çeşitli sertifikalar almıştır. Migren Cerrahisi’ni 2000 yılında bulan Prof. Dr. Bahman Guyuron ile yaptığı çalışmalar sonucu tedaviyi mucidinden tüm incelikleri ile öğrenen ve 2012’den bu yana Türkiye’de bu tekniği uygulayan Op Dr. Ufuk Askeroğlu migren cerrahisi konusunda ilkleri gerçekleştirmeye başlamıştır. Her geçen gün farklı yaklaşımlar getiren hekimimiz bu konuda yayın ve makaleler üzerinde çalışmaktadır.

Migren Ameliyatı

Şu anda İstanbul Fulya Terrace’da hastalarını kabul eden Op Dr. Ufuk Askeroğlu, burun estetiği, meme estetiği, liposuction ve diğer tüm estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uygulamalarını yapmaktadır. Dünyada çok nadir cerrah tarafından uygulanabilen migren cerrahisini Türkiye’de uygulayan ve migren cerrahisinin yaygınlaşması için çeşitli çalışmaları bulunan hekimimiz, Türkiye’nin her yerinden yüzlerce migren hastası kabul etmektedir.

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Ufuk Askeroğlu

Ufuk Askeroğlu

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.