Semih Gök
0 Yorum

Op. Dr. Semih Gök

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


SABİT TELEFON

+90 (216) 464 7919

YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Mersin’de 1967 yılında doğdu. İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Tarsus Hastanesi’nde acil servis doktoru olarak çalıştı. İhtisasını Numune Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği’nde yaptı. Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ve Erzurum Numune Hastanesi’nde plastik cerrahi uzmanı olarak çalıştı. 2003’te İstanbul’da EC Estetik Cerrahi Kliniği’ni kurdu. 2013’te kliniğini genişletti.

"Güzel olana duyulan yakınlık ve ilgi yüzyıllardır değişmiyor…"

"Güzellik Platon’a göre bir idea (fikir-niyet)’dır. Mutlak ve değişmezdir. Doğadaki güzellikler idea’dan pay aldıkları sürece güzel görünürler. Aristotales’e göre ise, güzel olan matematiksel orantılı ve ölçülü olandır. Güzellik orantıyı ve belli bir büyüklüğü gösteren düzendir. Hegel’e göre güzellik mutlak ruhun nesnelerde görünür hale gelmesidir.

Doğanın güzelliği bile kişinin ruhsal algılarına göre farklılık göstermiyor mu? Hayal ve fantezi işe karışmadan doğa ne güzeldir, ne de ifade edilmeye değer…
Güzellik ve estetik anlayışı kişiden kişiye değişiyor ama güzel olana duyulan yakınlık ve ilgi yüzyıllardır değişmiyor… Daha çok beğenilmek, daha genç, dinamik ve sağlıklı görünme isteğimiz hep var. Yaşlandıkça güzelleşen ruhumuzun güzel bir bedenle dengelenmesini derinden arzu ediyoruz.

Estetik cerrahinin gelişmiş ve giderek ekonomikleşen imkanları sayesinde daha genç, güzel, taze görünmek, orta yaş dönemini uzatmak artık kolay. Artan bilinç düzeyi daha sağlıklı yaşam koşullarını seçiyor. Kendimizle barışık bir yaşam, pozitif motivasyon sağlıyor ve insan ömrünü, aktif iş hayatını uzatıyor.  Yılların izlerini silmek, dengesizlikleri düzeltmek de estetik cerrahlara düşüyor… Güzellikler diliyorum…"

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Semih Gök

Semih Gök

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.