Onur  Egemen
0 Yorum

Doç. Dr. Onur Egemen

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Telefonla Randevu Al Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


RANDEVU HATTI

+90 (533) 715 7591

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

1975 yılında dünyaya geldim. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Trabzon’da aldım. 1993 yılında Trabzon Anadolu Lisesi’nden mezun olup, İstanbul Tıp Fakültesi’ni kazandım. Fakülte eğitimim süresince hep cerrahi branşlara ilgi duydum. Hatta dördüncü sınıfta 2 ay kadar yurtdışında genel cerrahi stajı da yaptım. Ancak beşinci sınıfta Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ile tanışmam, hayatımın dönüm noktalarından birisi oldu.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi’nin geniş çalışma alanı, her ameliyatın birbirinden farklı olması, kişisel yaratıcılık ve emprovizasyona imkan vermesi, yaptığınız işin ameliyattan hemen sonra görünür halde olması beni cezbetti.

1999 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldum ve aynı sene Tıpta Uzmanlık Sınavını (TUS) kazanarak Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde uzmanlık eğitimine başladım. Bu dönem içinde mikrocerrahi eğitimimi de tamamladım ve çok sayıda mikrocerrahi ameliyat gerçekleştirdim.

Uzmanlık eğitimi sonrasında mecburi hizmet ve askerlik görevlerimi yerine getirdim.

2008 yılında Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaya başladım.

2010 yılında “Başasistanlık” sınavını kazanarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde Başasistan olarak görevime devam ettim. Araştırmalarım ve bilimsel çalışmalarım bu tarihten sonra daha da hızlanmaya başladı.

2011 yılında Brüksel’de yapılan yazılı, Marsilya’da yapılan sözlü sınavı başararak Avrupa Plastik Cerrahi Yeterlik Sınavı (EBOPRAS)’nı geçtim. Türk Plastik Cerrahi Derneği yeterliğini de aynı yıl aldım.

2012 yılında Brüksel Tıp Fakültesi’nde (UZ Brussels) günümüzün en aktif meme cerrahlarından Dr Moustapha Hamdi’nin kliniğinde çalışma imkanı buldum. Burada özellikle kanser sonrası mikrocerrahi yöntemlerle meme rekonstrüksiyonu, estetik ve rekonstrüktif meme cerrahisi konusundaki görgümü daha da arttırma fırsatı buldum. Bu dönemden sonra meme cerrahisine ilgim daha da arttı.

2013 yılında yapılan sınavla Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doçenti ünvanı almaya hak kazandım.

Halen araştırma ve bilimsel yayınlarıma devam etmekte, her türlü rekonstrüktif ve mikrocerrahi işlemden keyifle aldığım branşımı zevkle sürdürmekteyim. İyi bir estetik cerrahın ancak başarılı bir rekonstrüktif cerrahi eğitimi sürecini tamamladıktan sonra yetişebileceği kanısındayım. Her estetik işlemin ancak bir mikrocerrahi operasyon titizliğinde, inceliğinde ve kalitesinde yapılırsa başarılı sayılabileceği felsefesini taşıyorum.

Tıpta eğitmenin ve eğitilmenin asla bitmeyeceği düşüncesiyle bilimsel çalışmalara ve araştırmalara devam ediyorum. Her sene yurt dışında ve yurt içinde pek çok bilimsel toplantı ve kongrede görev alıyor,  uluslararası ve ulusal bilimsel yayınlar yapıyorum. Hastalarıma daha faydalı olabilmek, onlara en son yenilikleri sunabilmek için çok okuyor, son gelişmeleri takip ediyor, araştırıyor ve çalışıyorum.

Bu yoğun tempoda ihtiyaç duyduğum enerjiyi de çok sevdiğim ve beni çok sevdiklerini bildiğim ailemden alıyorum.

Çalışma Alanları

Özkaya Ö, Tasasız K, Egemen O, Akan M, Özcan D
Tümör nüksünün ilk bulgusu aksiler ve inguinal dev lenfadenopatilerde cerrahi yaklaşımımız ve sağkalıma etkisi Okmeydanı Tıp Dergisi 31 (1):22-26:2015

Egemen O, Özkaya Ö, Orman Ç, Kayadibi T, Akan M
Hidradenitis Suppurativalı hastalara yaklaşimımız ve sonuçlarımızın değerlendirilmesiTurk Plas Surg 2013:21(3);11-16

Özkaya Ö, Öztürk MB, Egemen O, Oreroglu A, Uscetin İ, Akan M
Venöz tromboemboliyi yeterince tanıyor muyuz? Turk Plast Surg 2013:21(2);10-15

 

Özkaya Ö, Bingöl D, Egemen O,Aksan T, Akan M.
Edinsel aponörotik blefaropitoz olgularının tedavisinde anterior yaklaşımlı levator tamiri.

 

Egemen O, Öztürk B, Özkaya Ö, Üsçetin İ, Akan M.
İleri yaşlı hastalarda onkolojik rezeksiyon sonrası burun ve çevresinin alın flebi ile fonksiyonel ve estetik onarımı. Turk Plast Surg 2011:21(3);1-7

 

Egemen O, Özkaya Ö, Üsçetin İ, Aksan T, Akan M.
Okmeydanı internalinde mandibula kırıklarının etiolojik, epidemiyolojik özellikleri: Klinik Sonuçlarımız Değerlendirilmesi. Okmeydanı Tıp Dergisi 2012:28(2);72-78 DOI: 10.5222/otd.2012.072

Üye Olduğu Topluluklar

• Türk Plastik ve Rekonstrüktüf Cerrahi Derneği
• Estetik Plastik Cerrahi Derneği
• Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği

EĞİTİM VE SEMİNERLER

1999 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu

2000-2006 yılları arasında Şişli Erfal EAH’ta uzmanlık eğitimini aldı

Mecburi hizmetini 2006-2008 yılları arasında Mardin Devlet Hastanesi’nde yaptı.

2008-2009 yılları arasında Bağcılar EAH’ta çalıştı.

2010-2015 yılları arasında Okmeydanı Hastanesi’nde çalıştı.

2011 yılında Brüksel’de yapılan yazılı, Marsilya’da yapılan sözlü sınavı başararak Avrupa Plastik Cerrahi Yeterlik Sınavı (EBOPRAS)’nı geçti

2013 yılında yapılan sınavla Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doçenti ünvanı almaya hak kazandı.

2015 yılından beri Liv Hospital Ulus’ta çalışmaktadır.

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Onur  Egemen

Onur Egemen

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.