Mustafa Deveci
0 Yorum

Prof. Dr. Mustafa Deveci

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Ben Prof. Dr. Mustafa Deveci 1962 yılında Ankara’da doğdum. İlk ve ortaokulu Ankara’da tamamladıktan sonra 1976 yılında giriş sınavını kazandığım Kuleli Askeri Lisesi ‘nden 1980 yılında mezun oldum. 1980 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesine tıp eğitimine başladım 1983 yılında GATA Tıp Fakültesine yatay geçiş yaparak 1986 yılında mezun oldum. Daha sonra GATA’ da bir yıl süre ile stajyerlik yaptım. Kıta hizmetini iki yıl süre ile Kırklareli 33. Piyade Tümeni ‘nde pratisyen hekim olarak tamamladım. 1989 yılında TUS sınavını kazanarak GATA Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi A.D. ‘de ihtisasa başladım. Kasım 1994 de ihtisasımı tamamlayarak Diyarbakır Asker Hastanesi Plastik Cerrahi Klinik Şefliğine atandım. Kasım 1996 da GATA Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi A.D.de Yrd Doç olarak göreve başladım. Kasım 1998 – Kasım 1999 tarihleri arasında University of Michigan, Department of Plastic and Reconstructive Surgery’de klinik ve deneysel çalışmalar yaptım. 2002 Nisan ‘da Üniversite Doçenti ünvanını aldım. Ardından Eylül 2008 de profesörlüğe yükseltildim.

GATA Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi A.D. ‘de öğretim üyesi görevinden Ekim 2009 da emekli oldum. Bir süre serbest hekimlik yaptıktan sonra Haziran 2011 de Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi A.D. de profesör kadrosuna atamam yapılarak Ankara Numune Eğitim Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Klinik Şefi olarak görevlendirildim. Buradaki görevimden Kasım 2012 tarihinde ayrılarak serbest çalışmaya başladım. Akademik yaşamım süresince yaptığım bilimsel ve klinik çalışmalar sonucunda Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan El Cerrahisi yan dal uzmanlığı ve Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi uzmanlığına hak kazandım.

Halen Yara Bakımı ve Doku Onarımı Derneğinde yönetim kurulu üyesi görevini sürdürmekteyim. Ayrıca Mediterranean Burn Council Türkiye temsilciğini yürütmekteyim. International Confederation of Plastic Reconstructive and Esthetic Surgery, Türk Plastik Cerrahi Derneği, Çene Cerrahları Derneği üyesiyim.
Evliyim ve İngilizce bilmekteyim.

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Mustafa Deveci

Mustafa Deveci

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.