Murat Topalan
0 Yorum

Prof. Dr. Murat Topalan

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Hakkında

Doğum tarihi, yeri

1958 - İzmit


Eğitim bilgileri

1982 – İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
1975 – Fenerbahçe Lisesi

Deneyim

2012- ........ TPRECD YK üyesi - Basın ve Medyadan Sorumlu Üye
2010-2012 TPRECD Yönetim Kurulu Üyesi – Basın ve Medyadan sorumlu üye
2008-2010 Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Yönetim Kurulu Üyesi : Medya grup ve alt ekstremite çalışma gurupları başkanı.
2007-2008 Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Dernek Başkanı oldu, tüm yönetim kurullarında yer aldı. Halen, Türk Rekonstrüktif Cerrahi Derneği , Baskanlar Kurulu Üyesi
2006 İstanbul Tıp Fakültesi , Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı içinde , El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı oldu
2005 Profesörlük kadrosuna atandı
2000-2001 University of Hong Kong, Queen Mary Hospital, SAR, Hong Kong, China (Director Prof. S.P Chow, M.D. ) da Clinicaland Research Fellow olarak çalıştı. Çok sayıda araştırma projesi vererek, sonuçlandırdı. Tüm klinik çalışmalar, toplantılar ve ameliyatlara aktif olarak katıldı. Cok sayida konferans verdi.
2003 Almanya'da Estetik Plastik Cerrahi kliniklerinde calisti
2000 University of California (UCLA) , Department of Cranio- maxillo-facialSurgery, Los Angeles, USA da (Director Harry J Kawamoto, M.D. ) visitingfellow olarak çalışmalarda bulundu.
1999 İÜ İstanbul Tıp Fakültesi, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında Doçentlik Kadrosuna atandı.
1998 Houston –TX da St. Joseph Hospital , Department of Plastic and Reconstructive Surgery (Director: Benjamin Cohen, M.D.) visiting staff olarak bulundu. “Diabetic Foot Reconstruction” ile ilgili bir konferans verdi. Aynı dönemde St Joseph Hospital Microsurgical Research Center'de ziyaretlerde bulundu (Director: AmadoRuiz-Razura , M.D)
1992 'Sepsisinmikrovasküleranastomoz açıklığına etkisi: Deneysel Çalışma' başlıklı bir deneysel mikrocerrahi çalışması tezini vererekEstetik, Plastik ve Rekonstüktif Cerrahi Uzmanı oldu.
1986-1992 yılları arasında İstanbul Universitesi, Istanbul Tıp Fakultesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında asistan eğitimi sırasında tüm klinik çalışmalar, deneysel araştırmalar içinde yer aldı. Özellikle tüm dünyada gelişmekte olan Rekonstruktifmikrocerrahi, flep cerrahisi (freeflaps) el ve ekstremite cerrahisi ve estetik cerrahideki gelişmelere ilgi duydu. Bir deneysel araştırma projesini yapmak üzere Prof Bernard Mc C O’Brien tarafından Melbourne- Austuralia ya davet edildi, ancak gidemedi ve yetiştiği klinikte El Cerrahisi Bilim Dalı nın kuruluşunda yer alarak, Uzman olarak çalışmaya başladı.
1985-1986 Pratisyen Doktor - SSK İzmir ve SSK Gebze Hastanesi
1983-1985 Askeri Doktor - Artvin
1982-1983 Pratisyen Doktor - SSK İzmir ve SSK Gebze Hastanesi
1979-1983 İstanbul Admiral Bristol Amerikan Hastanesi Periferik Damar Cerrahisi (Prof. Alaattin Vardar)

 

Çalışma Alanları

Uluslararası Kimlik

  • Prof Murat Topalan, Rekonstrüktif Mikrocerrahi konusunda, American Society for Reconstructive Microsurgery toplantılarında, European Societies for Reconstructive Microsurgery Toplantılarında, World Society for Reconstructive Microsurgery toplantılarinda davetli olarak katilmistir. American-Bresillian ortak estetik cerrahi toplantilarinda yer almistir.
  • Romanian Journal of Reconstructive Microsurgery’ in International Editorial Board üyesidir.
  • Turkish Society for Reconstructive Microsurgery derneğinin başkanlığını yapmıştır.
  • Türkiyede “Temel Mikrocerrahi Kursları” düzenlenmesine öncü olnuş, Avrupa Federasyonunda eğitim programı ve sertifika alınımını standardizasyon çalışmalarına başlamıştır. Yılda iki-dort defa düzenlenen kursların başkanlığını ve eğimcilik görevini üstlenmiştir.
  • Rekonstrüktif Mikrocerrahi içinde özellikle “alt ekstremite rekonstrüksiyonu ‘ head and neck reconstruction, burned face reconstruction” konularında çok sayıda ciddi çalışmaları vardır. “Lower Extremity” konusunda bir uluslararasi kitap bolum yazarligi yapmistir.
  • Yuz yaniklari konusunda , facial transplantation’a alternatif cerrahi girişimler tanımlamış, hemifacial, total facial ve facial aesthetic unit reconstruction konularında çok sayıda konferans ve sunumlar yapmıştır.
  • Yüz transplantasyonunu destekleyen çalışmalar yapmis, misafir ogretim uyesi olarak ameliyatlara katilmistir.
  • Romanya, Amerikan, Hindistan, Japonya, Almanya ve diğer ülkelerin Estetik Plastik Cerrahi Dernekleri, Rekonstruktif Mikrocerrahi Derneklerinin düzenlediği , kurs, kongre, toplantı, seminer ve diğer bilimsel toplantılara eğitimci olarak katilmistir.
  • SCI Index te yer alan çok sayıda uluslararası ve ulusal deneysel araştırma, klinik araştıma ve olgu sunumu içeren yayınları vardır. 200 e yakın Uluslararası ve ulusal kongrelerde sunu, panelist, konferans, panel yöneticiliği vardır. Ulusal ve Uluslararası katılımlı bir çok kongre ve sempozyum un başkanlığını, bilimsel kurul üyeliğini yapmıştır. Yayınları çok sayıda kaynak gösterilmiştir.

Üye Olduğu Topluluklar

Mesleki Üyelikler

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ( YK üyesi)
Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Yara Derneği
RekonstrüktifMikrocerrahi Derneği (YK üyesi)
Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği
Türk Ortopedi ve Travmatolojisi derneği
IPRAS
ESPRAS
ESRM
EFSSH
American Society of Aesthetic Plastic Surgery - International Candidate
American Society for Reconstructive Microurgery (yeni)
World Society for Reconstructive Microsurgery (yeni)
Arjantin Tabipler Odası
ISL (International Society of Lymphology)

EĞİTİM VE SEMİNERLER

Eğitimcilik

Eğiticilerin Eğitimi Sertifikası vardır.
Doçentlik imtihan Jüri üyeliği – Uzmanlık Jüri Üyeliği (çok sayıda)
Adli konularda bilirkişilik (çok sayıda)
5. sınıf tıp talebelerine (Intern) her eğitim döneminde 14 saat ders anlatımı:
HandInfectionsandtumors
ReconstructiveMicrosurgery
İstanbul Tıp fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Cerrahi Anabilim dalı Professör Öğretim Üyesi olarak tüm bilimsel aktiviteler, klinik, poliklinik çalışmalar , multidisipliner toplantılara aktif katılım , Özellikle RekonstrüktifMikrocerrahi ameliyatların sorumlusu, uygulayıcısı ve eğitmeni.
İstanbul Tıp Fakültesi Kronik Yara Konseyi Kurucusu (Chronicwoundcouncil)
Araştırma projeleri ve Tez yürütücüsü
TPRECD Asistan Okulu Eğiticisi
Temel Mikrocerrahi Kursları Sorumlusu ve Eğiticisi

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Murat Topalan

Murat Topalan

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.