Memorial Ankara Hastanesi

Memorial Ankara Hastanesi


Türkiye’de sağlık sektörüne yön veren, uluslararası arenada bilimsel ve tıbbi başarıları ile referans merkezi olan Memorial Sağlık Grubu Başkentte… Memorial Ankara Hastanesi; dünyada referans merkezi olarak öne çıkan bölümleri, alanında uzman hekimlerden oluşan akademik kadrosu, hasta odaklı hizmet anlayışı, ileri tıp teknolojisine sahip tanı-tedavi üniteleri, modern mimarisi ile bölgenin sağlık üssü olarak hizmet veriyor.

Hakkında

Bilimle Teknolojiyi Birleştiren Bir Dünya Hastanesi

Türkiye’nin kalbi, sağlıkta ilk’lerin öncüsü Memorial’in 10’uncu hastanesi ile Ankara’da atıyor.

42 bin metrekarelik kapalı alan ile başkentin en büyük özel hastanesi olan Memorial Ankara, üstün teknolojik altyapısıyla da öne çıkıyor.

Memorial Ankara,  60’ı yoğun bakım ünitelerinde olmak üzere 230 yatak kapasitesi, 11 ameliyathane ve 63 poliklinik ile hizmet veriyor. En ileri sterilizasyon tekniklerinin uygulandığı uluslararası standartlardaki ameliyathanelerinde kullanılan led lambalar; ameliyatın niteliğine göre ışık rengini ayarlama ve ısı açığa çıkarmama özelliği sayesinde cerrah ve hastaya büyük ölçüde konfor sunuyor.

256 kesitli Bilgisayarlı Flash Tomografi (BT) cihazı sayesinde hastalar işlem sırasında radyasyondan çok daha az etkileniyor. Standart MR’dan daha geniş olan 70 cm çapındaki son teknoloji ürünü MR cihazı, özellikle kapalı alan korkusu olan hastalara büyük ferahlık sağlıyor. Memorial Ankara Hastanesi’nde ayrıca MR uyumlu anestezi cihazı ve monitör de bulunuyor.

Memorıal’ın Uluslararası Üne Sahip Bölümleri Ankara’da

Memorial Ankara Hastanesi başta Kalp Damar Cerrahisi, Girişimsel Kardiyoloji, Tıbbi Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Kemik İliği Nakli, Tüp Bebek, Ortopedi, Beyin ve Sinir Cerrahisi gibi Memorial’ın uluslararası üne sahip bölümleri olmak üzere; tüm branşlarda multidisipliner bir anlayışla hizmet sunuyor. Organ Nakli, bölümü de çok yakında hizmet vermeye başlayacak.

Sgk Anlaşmaları Kapsamında Da Hizmet Veriliyor

Kardiyoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Tıbbi Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Çocuk Onkoloji ve Kemik İliği Nakli bölümlerinde SGK anlaşması bulunan Memorial Ankara Hastanesi’nde; tüm branşlarda TBMM, yabancı ülkelerin elçilik ve temsilcilikleri, yerli-yabancı sigorta şirketleri ve bankalarla anlaşmalı olarak hizmet veriliyor.

Memorıal Hastaneleri Arasında Tıbbi Sinerji

Memorial, hastaların yaşam kalitesini artırmak için önemli çözümleri bir arada sunuyor. Memorial Ankara Hastanesi’nde radyolojik görüntüler ve laboratuvar sonuçları dijital olarak saklanıp, ilgili bölümlere aktarılıyor. Hastane bu özelliği sayesinde, Memorial Sağlık Grubu’nun diğer hastaneleri ile entegre çalışabiliyor. Farklı lokasyonlardaki doktorlara aynı görüntü üzerinden hasta konsültasyonu olanağı sunan sistem, hasta için en doğru teşhis ve tedavinin planlanmasını sağlıyor.

Memorıal En Yakınınızda

Memorial Ankara Hastanesi, Konya Yolu üzerinde merkezi konumu açısından stratejik bir noktada yer alıyor. Bu sayede yalnızca Ankara değil; İç Anadolu, Karadeniz Bölgesi ve yurtdışından gelen hastalarda rahatlıkla Memorial’a ulaşabiliyor.

Hastalara Yaşam Alanları Sunan Özel Tasarımlar

Memorial Ankara Hastanesi, hastalara kaliteli sağlık hizmetinin yanında özel tasarımların teknoloji ile buluştuğu alanlarda tedavi imkanı sunuyor. Özellikle çocuk hastalar için pek çok yeni uygulamayı hayata geçiren Memorial Ankara Hastanesi’nde hasta güvenliği için her ayrıntının düşünüldüğü çocuk sağlığı merkezi hasta ve sağlam (kontrole gelen) çocuklar için iki ayrı poliklinik hizmeti veriyor. Çocuk sağlığına yönelik bu uygulama, Ankara ve çevresi için önemli ilkler arasında yer alıyor.

Memorial’da hasta ve hasta yakınlarının, her türlü ihtiyacı ve konforu düşünülerek hazırlanan hasta odaları ve süitlerin yanı sıra; engelli hastalar için tüm detayların özel olarak tasarlandığı odalar da bulunuyor.Sabit Telefon

+90 (312) 253 6666

Adres

HİZMET ALANLARI

Tümünü Göster

Uzmanlar

Fulya Fındıkçıoğlu 2016 itibariyle, Memorial Ankara Hastanesi'nde hizmet vermeye devam etmektedir.

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5