Koray  Coşkunfırat
0 Yorum

Prof. Dr. Koray Coşkunfırat

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Asistanlığı sırasında 1997 yılıda Antalya'da yapılan ulusal kongre'de asistan bildiri yarışmasında klinik dalda birincilik ödülü aldı. 1998 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Akdeniz Üniversitesi Tıp fakültesinde çalışmaya başladı. 

2001 yılında yardımcı doçent olan Dr. Koray Coşkunfırat 2002 yılında Tayvan, Chang Gung Memorial hastanesine, dünyada mikrocerrahinin önde gelen isimlerinden Prof. Dr. Fu-Chan Wei'in kliniğine gitti. Burada 1,5 yıl süre ile mikrocerrahi yöntemler üzerinde deneyim kazanarak pek çok çalışmaya katıldı. Tayvan'da yaptığı çalışmalardan biri ile 2004 yılında American Society of Reconstructive Microsurgery kongresinde en iyi bildiri ödülü kazandı. Daha sonra yurda dönen Dr. Koray Coşkunfırat çalışmalarına Akdeniz Üniversitesinde devam etti ve 2005 yılında Doçent ünvanını aldı. 

Dr. Koray Coşkunfırat'ın uluslararası dergilerde yayınlanmış 50'nin üzerinde çalışması, 3 kitap bölümü ve 1 kitap bölümü çevirisi bulumaktadır, Microsurgery ve Annals of Plastic Surgery adlı uluslar arası dergilerde yayın kurulu üyeliği yapmaktadır.

Çalışma Alanları

American Society of Reconstructive Microsurgery kongresinde en iyi bildiri ödülü (2004).

Uluslararası dergilerde yayınlanmış 50'nin üzerinde çalışması, 3 kitap bölümü ve 1 kitap bölümü çevirisi bulunmaktadır. Microsurgery ve Annals of Plastic Surgery adlı uluslararası dergilerde yayın kurulu üyeliği yapmaktadır.

EĞİTİM VE SEMİNERLER

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi - Tıp Eğitimi
SSK Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Uzmanlık
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi - Doçentlik
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi - Profesör

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Koray  Coşkunfırat

Koray Coşkunfırat

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.