Kaya Yıldız
0 Yorum

Op. Dr. Kaya Yıldız

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Telefonla Randevu Al Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


RANDEVU HATTI

+90 (533) 387 4647

YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

1977 yılında Tunceli’de doğan Dr. Kaya Yıldız, 3 aylık iken Hatay/İskenderun’a taşınmış ve üniversiteye kadar olan yaşamını orada devam ettirmiştir. 1988-1995 yılları arasında İskenderun İstiklal Makzume Anadolu Lisesi’nde okumuştur.

1995 yılında Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinde tıp eğitimine başlamış ve 2002 yılında mezun olmuştur. 2003 yılında Ankara Dr. Sami Ulus Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde uzmanlık eğitimine başlamış fakat uzmanlık eğitiminin 1 yılı sonunda asıl çalışmak istediği branşın plastik cerrahi olduğuna karar vermiş ve yeniden T.U.S.’a girerek plastik cerrahi uzmanlığı yapmaya hak kazanmıştır.

2004 yılında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniği’nde uzmanlık eğitimine başlamıştır. Eğitim süreci boyunca çok sayıda estetik, yüz travması, doğumsal anomali, el yaralanması, diyabetik yara, bası yarası, cilt tümörleri ve doku kaybı hastalarının tedavilerinde bulunmuştur. 2009 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayan Dr. Kaya’nın tezinin konusu; dudak yarığı onarımları sonrasında gelişen üst çene gelişme geriliğinin botox uygulamasıyla önlenmesi olup bu çalışmayı tavşanlarda yapmış ve bu çalışmasıyla 2009 yılı Ulusal Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi kongresinde deneysel dalda asistan yarışma bildirisine katılmaya hak kazanmıştır.

Uzmanlık eğitimi süresince 4 adet uluslar arası, 10 adet ulusal makale yayınlamıştır. Ulusal ve uluslar arası çok sayıda kongrede sunumlar yapmıştır.

Uzmanlık eğitimi bittikten sonra mecburi hizmet için gittiği Tunceli’de 2010 ve 2011 yıllarında çalışmış ve bu süre boyunca 1200 kadar estetik, rekonstrüktif ve el cerrahisi ameliyatı yapmıştır.

2012 yılından itibaren İstanbul’da yaşamaya başlayan Op. Dr. Kaya Yıldız halen Şişli/Okmeydanı Memorial Hastanesi’nde çalışmaktadır.

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Kaya Yıldız

Kaya Yıldız

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.