İhsan Başaran
0 Yorum

Op. Dr. İhsan Başaran

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


SABİT TELEFON

+90 (212) 291 2180

YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Dr İhsan Başaran Temel Tıp Eğitimini 1981 - 1988 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlamıştır. 1988 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) Türkiye Üçüncüsüolarak Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında uzmanlık eğitimine başlamıştır. Uzmanlık eğitimi sonrası ONEP Plastik Cerrahi Kliniğinde (Prof. Dr. Onur Erol İstanbul, Türkiye) 1 yıl Estetik Cerrahi Klinik Fellowluğu yapmıştır.1998-1999 yılları arasında Kasımpaşa Deniz Hastanesinde Plastik Cerrah olarak askerlik hizmetini yaptıktan sonra 1 yıl süre ile Baylor College of Medicine ( Houston, Texas, USA) da Plastik Cerrahi Bölümünde Araştırma-Fellowu olarak çalışmıştır. Amerika’da bulunduğu sürede yabancı ülkelerden Tıp Doktoru Diploması almış doktorların ABD de çalışabilmeleri için gerekli olan ESFMG sertifika sınavını yüksek bir skorla ( 87/91) geçerek ABD de Tıp DoktorluğuEşdeğerlik Sertifikası almıştır.

Yine ABD de çalıştığı süre içersinde Institute For Craniofacial and Reconstruction da ( Southfield, MI) Dr. Ian Jackson ile ve University of Alabama'da (Birmingham, AL) Dr.Luis Vasconez ile Estetik Yüz Cerrahisi ameliyatlarına girmiştir. 2000-2003 yılları arasındaBakırköy Acıbadem Hastanesinde Plastik Cerrah olarak görev yapmıştır.

Dr. İhsan Başaran 2002 yılında Almanya’da Ultrasonik Liposuctionyöntemi konusunda yeterlilik diploması almış, ardından Paris’te Estetik Yüz Cerrahisi’nin en tanınmış isimlerinden Dr. Claude Marchac’ın kliniğinde Endoskopic Yüz Cerrahisi konusundaki deneyimlerini ileri boyuta taşımıştır.

2004 yılında 1 yıl süre ile Erasmus Üniversitesi (Rotterdam, Hollanda) Plastik Cerrahi Bölümünde Rekonstrüktif Mikrocerrahi öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Hollanda’da bulunduğu sürede özellikle Mikro-cerrahi Yöntemi ile Meme Kanseri SonrasıMicrocerrahik Meme Rekonstrüksiyonu konusunda çalışmalar yapmıştır.

2004 yılında Göteburg’da ( İsveç )  Avrupa El Cerrahisi Dernekleri Federasyonunun (FESSH) Avrupa Birliğine üye olan ülkelerde El Cerrahisi uzmanlığı eğitimi almış cerrahların diğer Avrupa ülkelerinde çalışabilmesi için gerekli gördüğü yeterlilik diploması olan Avrupa El Cerrahisi Diplomasını (FESSH diploması) almaya hak kazanmıştır.

2005 yılında Dublin’de ( İrlanda) de Avrupa Plastik Cerrahi Derneğinin Avrupa ülkelerinden uzmanlık eğitimi almış Plastik Cerrahların yeter-lilikleri konusunda organize ettiği sınavda Avrupa Plastik Cerrahi Diplomasını (EBOPRAS) almıştır.

2005 yılında Türkiye’ye dönen Dr. İhsan Başaran, 2007 yılında 2 ay süre ile Melbourne (Avustralya) da Estetik Yüz Cerrahisi alanında en yetkin isimlerden biri olan Dr Bryan Mendelson'la Yüz Gençleştirme Cerrahi-sinde İleri Teknikler konusunda birlikte çalışmıştır.

2010 yılında Madrid'de yapılan Uluslararası Plastik Cerrahi -Yüz ve Boyun Konferansına davet edilen Dr İhsan Başaran burada Orta Yüz Kaldırma ve Boyun Germe Ameliyat Teknikleri konusunda sunular yapmıştır.

Dr. İhsan Başaran 2006 yılından bu yana kurucusu ve sahibi olduğuNişantaşı Estetik Cerrahi Merkezinde çalışmaktadır.

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

İhsan Başaran

İhsan Başaran

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.