Gürkan Kayabaşoğlu
0 Yorum

Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Telefonla Randevu Al Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


RANDEVU HATTI

+90 (542) 522 5454

SABİT TELEFON

+90 (216) 442 2553

WHATSAPP HATTI

+90 (542) 522 5454

YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Gürkan Kayabaşoğlu, 1979 da Sakarya’da doğdu.

1997-2003 yılları arasında Hacettepe Tıp Fakültesinde eğitim aldı.

Kulak Burun Boğaz uzmanlığı eğitimine Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başladı, ama çoğu uzman adayı için rutin olan bu eğitim,  tahmin ettiğinden çok daha farklı geçti.

Uzmanlık eğitiminin büyük bir kısmını Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve Amerika Birleşik Devletlerinde tamamladı.

Bu süreçte Yüz Plastik Cerrahinin Amerika’daki en önemli kliniklerini ve hocalarını ziyaret etti, ameliyatlarına dahil oldu ve hatta onlarla dost oldu.

Amerika’dan döndüğünde ise aklında sadece Yüz Plastik Cerrahisi ile ilgilenmek bu konuda uzmanlaşmak vardı.

2009 yılı Ekim ayında Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanı oldu.

2009 yılı Kasım ayında Viyada’da Avrupa Kulak Burun Boğaz Uzmanlığı sınav komisyonunun düzenlediği ilk Avrupa KBB Board sınavının yazılı olan ilk etabına girdi ve en yüksek puanı alan üçüncü Avrupalı KBB uzmanı oldu.

2009-2010 yılında ise Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi’nin düzenlediği ‘’ Yüz Plastik Cerrahisi Üst İhtisas eğitimini ‘’ (Official Fellowship) almak üzere onur bursu alarak Avrupa’ya davet edildi. Bu eğitim alan İLK Türk hekimi oldu. www.eafps.org

‘’Yüz Plastik Cerrahisi’’ üst uzmanlığı eğitiminin ardından, 2010 yılının haziran ayında Amerika’da Washington D.C. kentinde düzenlenen ve Amerika’lı meslektaşlarıyla yarışarak girdiği Board sınavında başarılı oldu. www.abfprs.org

Bu nedenle  ‘’ Uluslararası Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi’’ tarafından kendisine Yüz Plastik Cerrahi Uzmanı diploması verildi. Bu diplomayı alanÜÇÜNCÜ Türk hekimi oldu. www.iffpss.org

2010-2012 yılları arasında mecburi hizmet görevini yapmak üzere Ünye Devlet Hastanesinde görev yaptı.

2012 yılı ekim ayında Sakarya Üniversitesi Kulak Burun Boğaz hastalıkları anabilim dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başladı, Ekim 2015 ‘de ise Doçent ünvanını aldı.

Kasım 2015’de Avrupa Birliği Kulak, Burun, Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Dernekleri tarafından düzenlenen Kulak Burun Boğaz ve Baş ve Boyun Cerrahisi Board Sınavının sözlü kısmını başarıyla tamamladı. Avrupa Birliği Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi Board Diploması almaya hak kazandı.

Aralık 2015’de akademik görevinden ayrıldı ve özel muayenehanesinde inandığı ‘’HEKİMLİK SANATI’’ nı uygulamak üzere çalışmaya başladı.

 • Çoğunluğunda kendisinin ilk isim olduğu, 30 dan fazla Uluslararası, 20 den fazla ulusal bilimsel yayın bulunmaktadır.
 • Ayrıca 6 farklı cerrahi tekniği tarif etmiş ve Dünya tıp literatürüne kazandırmıştır.
 • Nisan 2015’de düzenlenen Türk Rinoloji Kongresi’nde ‘’İnsan ısırığı sonrası parsiyel nazal ve dudak ampütasyonu olan hastanın rekonstrüktif cerrahisi ‘’ adlı bilimsel çalışması ile Üçüncülük ödülü almıştır. ‘
 • Kasım 2014’de düzenlenen Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi’nde ‘’ Migren hastalarındaki ozmofobi ile koku duyusu arasındaki ilişkinin araştırılması ‘’ adlı çalışması ile ile Rinoloji dalında en iyi bilimsel araştırma Üçüncülük ödülü.
 • Kasım 2013’de düzenlenen Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi’nde ‘’ Ezilmiş, morselize edilmiş ve kıyılmış kıkırdak greft canlılıklarının konfokal mikroskop ile karşılaştırılması’’ adlı bilimsel çalışması ile Rinoloji-Allerji/ Fasiyal Plastik Cerrahi/ Uyku Bozuklukları konularında en iyi bilimsel araştırma Türkiyeikinciliği ödülü almıştır.
 • Uluslararası ve ulusal 60’dan fazla kongede davetli konuşmacı olarak görev yapmış ve ülkemizi temsil etmiştir.
 • Uluslararası ve ulusal kongrelerde 80 den fazla bildiri sunmuştur.
 • Yapmış olduğu bilimsel çalışmalara yabancı saygın dergiler tarafından 67 kez atıfta bulunulmuştur.
 • Türk Kulak Burun Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi Derneği tarafından üç yıldır düzenlenen Yüz Plastik Cerrahisi Okulu’nda eğitmen olarak görev almaktadır.
 • Son üç yıldır düzenli olarak Sapanca’da düzenlenen ve çok yüksek katılımla takip edilen ‘’Burnun Estetik buluşmaları’’ kongrelerinin düzenleyicisidir.

Yurtdışı Eğitimleri:

 1. Mayıs 2014’de Amerika Birleşik Devletleri’nde Sacramento şehrinde, University of California Davis Medical Center, Department of Facial Plastic Surgery’de Prof.Dr. Jonathan Sykes’ı 6 hafta süreyle ziyaret etti.
 2. Mayıs 2014’da bir hafta süreyle Amerika Birleşik Devletleri Boston Şehrinde, St. Elizabeth’s Medical Center, Tufts University School of Medicine kliniğinde, Prof.Dr. Peter J. Catalano’yu gözlemci hekim olarak ziyaret etti.
 3. Mayıs 2011’da iki hafta süreyle Amerika Birleşik Devletleri Arkansas’ta, University of Arkansas for Medical Science, Prof.Dr. James Suen ‘ı gözlemci hekim olarak ziyaret etti.
 1. Nisan 2011’da iki hafta süreyle Amerika Birleşik Devletleri Los Angeles’ta, Prof.Dr. Rollin Daniel’i ziyaret etti.
 2. Şubat 2010-Nisan 2010 tarihleri arasında, İngiltere Londra’da St.Georges University Hospital, Maxillofacial Surgery Departmentında Prof.Dr.Mehmet Manisalı ‘yı 6 hafta süreyle Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi Fellow’u olarak ziyaret etti.
 1. Aralık 2009-Şubat 2010 tarihleri arasında, Hollanda Blaricum’da Tergoiizuikenhuizen Hospital, Department of Facial Plastic Surgery’da Prof.Dr.Hade Vuyk ‘u 6 hafta süreyle Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi Fellow’u olarak ziyaret etti.
 2. Kasım 2009 ‘da İtayla Varese’de, University of Varese, Rhinology and Facial Plastic Surgery Department’da Prof.Dr. Pietro Palma’yı bir hafta süreyle Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi Fellow’u olarak ziyaret etti.
 3. Kasım 2009’da İtayla Varese’de, University of Varese, Beyin Cerrahisi Kliniğinde Prof.Dr. Paolo Castelnuovo’yu bir hafta süreyle ziyaret etti.
 4. Ekim 2009’da Türkiye İzmir’de, Ege Üniversitesi KBB Anabilim dalında, Prof.Dr.Fazıl Apaydın’ı bir ay süreyle Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Akademisi Fellow’u olarak ziyaret etti.
 5. Temmuz 2008’de ABD Boston’da, Medical School of Harvard University, MEEI Department of Facial Plastic Surgery’da Prof.Dr. Mack Cheney ‘ı 1 ay süreyle ziyaret etti.
 6. Haziran 2008’de ABD Cleveland’da, Cleveland Clinic, Department of Plastic and Reconstructive Surgery’de Prof.Dr. James Zinns ‘i 2 hafta süreyle ziyaret etti.
 7. Haziran 2008’de ABD Cleveland’da, Zeeba Clinic, Department of Plastic and Reconstructive Surgery’de Prof.Dr. Bahman Guyuron ‘u 2 hafta süreyle ziyaret etti.
 8. Mayıs 2008’de ABD Dallas’ta, Texas Surgery Center, Department of Plastic and Reconstructive Surgery’de Prof.Dr. Jack Gunter ‘ı 2 hafta süreyle ziyaret etti.
 9. Mayıs 2008’de ABD New Orleans’ta, Hedgewood Surgery Center’da Prof.Dr. Calvin Johnson ‘u 2 hafta süreyle ziyaret etti.
 10. Nisan 2008’de ABD Albany’de, Williams Surgery Center’da Prof.Dr. Edwin F.Williams ‘ı 2 hafta süreyle ziyaret etti.
 11. Nisan 2008’de ABD Seattle’da, Larrabee Surgery Center’da Prof.Dr. Wayne Larrabee ‘i 2 hafta süreyle ziyaret etti.
 12. Ocak 2008’de ABD Sacramento’da, University of California Davis Medical Center, Department of Facial Plastic Surgery’de Prof.Dr. Jonathan Sykes’ı 3 ay süreyle ziyaret etti.
 13. Haziran 2007- Ocak 2008 arasında Amerika Birleşik Devletleri Arkansas’ta, University of Arkansas for Medical Science, Prof.Dr. Emre Vural’ı 6 ay süreyle ziyaret etti.

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Gürkan Kayabaşoğlu

Gürkan Kayabaşoğlu

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.