Gamze Bektaş
0 Yorum

Op. Dr. Gamze Bektaş

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

1980 yılında Eskişehir’de doğdu. Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde 6 yıllık eğitimin ardından 2004 yılında mezun oldu. 2005 yılında İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği'nde 6 ay asistan olarak çalışan Gamze Bektaş, uzmanlık eğitimini Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bilim Dalı’nda Kasım 2005- Ocak 2012 yılları arasında gerçekleştirdi. Bu süre boyunca mikrocerrahi üzerine yoğun bir çalışma sürdürerek dünya'nın ilk rahim nakli, Türkiye'nin ilk kol nakli ve yüz nakli ameliyatlarını gerçekleştiren ekibin üyesi oldu. Türk Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Derneği'nin İzmir'de gerçekleştirilen 33.Ulusal Kurultayı'nda Asistan Bildiri Yarışması Klinik Dalda '' Alt Dudak Rekonstrüksiyonunda; Fonksiyonel Grasilis Kas Flebi ile Deneyimlerimiz'' isimli çalışması ile birincilik ödülü aldı.

2011 yılında Avrupa Plastik Cerrahi Derneği tarafından Belçika ve Yunanistan'da düzenlenen yazılı ve sözlü sınavları geçerek “European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery” sertifikası almaya hak kazandı. Plastik cerrahi kariyeri boyunca yurt dışı ve yurt içi kongrelerde çok sayıda sözlü ve yazılı bildiri sunumu yapmış, Plastik Cerrahi Derneği tarafından düzenlenen Temel Mikrocerrahi Kursu'nda eğitmen olarak görev almış( 19- 24 ocak 2015) ve Londra Moorfields Eye Hospital'da göz çevresi cerrahisi üzerine çalışmıştır (observership, 3-21 Eylül 2012) .

Devlet Hizmet Yükümlülüğü'nü 2012-2013 arasında Tatvan Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirmiştir. Kasım 2015 tarihinde Ankara'da düzenlenen 37. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kurultayı'nda Uzman Araştırma Yarışması'nda ''Modifiye Rektosigmoid Kolon ile Vagina Rekonstrüksiyonu'' başlıklı çalışmasıyla klinik dalda birincilik ödülü kazanmıştır. 2013-2015 yılları arasında Antalya'ya gelerek Prof. Dr. Ömer Özkan ile beraber Ömer Özkan Klinik bünyesinde 2 yıl çalışmıştır. Bu süre boyunca burun cerrahisi ve ameliyatsız yöntemlerle yüz gençleştirme üzerine çalışan Gamze Bektaş, şu anda İstanbul'da kurduğu Klinik Anka'da çalışma hayatına devam etmektedir. Kendisinin uluslararası dergilerde yayınlanmış 20’nin üzerinde çalışması bulunmaktadır.

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Gamze Bektaş

Gamze Bektaş

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.