Fatih Peker
0 Yorum

Prof. Dr. Fatih Peker

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Telefonla Randevu Al Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


RANDEVU HATTI

+90 (538) 676 1316

SABİT TELEFON

+90 (216) 345 9177

WHATSAPP HATTI

+90 (538) 676 1316

YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

1961 yılında Diyarbakır’da doğan Fatih Peker, lise eğitimini Kuleli Askeri Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1978 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni kazanmış, Genelkurmay Başkanlığı adına askeri öğrenci statüsünde tıp eğitimimi tamamlayarak GATA Tıp Fakültesi’nde bir yıl stajyer tabip olarak görev yapmıştır. Daha sonra iki yıl süre ile İstanbul Hasdal Kışlası Sıhhiye Bölük Komutanlığı ve 60 yataklı Cerrahi Hastane Baştabipliği görevinde bulunan Peker, bu görevi takiben ihtisas sınavını kazanarak beş yıllık plastik ve rekonstrüktif cerrahi asistanlığı eğitimini GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Komutanlığı bünyesinde tamamlamıştır. Asistanlık eğitimi boyunca mikro cerrahi, el cerrahisi, yanık tedavisi, estetik cerrahi, doğumsal anomaliler ve tedavileri gibi konularda akademik kurs ve eğitim almış, birçok uluslararası ve ulusal bilimsel toplantıya katılarak sunumlar yapmış ve bu konularla ilgili operasyonlara aktif olarak iştirak etmiştir.

Asistanlık eğitimi sonrası 1993 yılında uzman tabip olarak Diyarbakır Asker Hastanesi’nde iki yıl süre ile çeşitli terör olayları sonucunda yaralanan askerlerimizin tedavi ve ameliyatlarını gerçekleştiren Peker, 1995 yılında Yardımcı Doçent olarak GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Servisi’ne şef yardımcısı olarak atanmıştır. Yedi yıl süresince akademik eğitim programları çerçevesinde asistan ve uzman tabiplerin eğitim, tez yönetimi, ders ve seminer faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu olarak çalışmış, aynı zamanda kendi bilimsel çalışmalarını da yürütmüştür. 1999 yılında Belçika’da flep cerrahisi ile ilgili çalışmalarda bulunmuş, 2001 yılında iki ay New York Colombia Universitesi Plastik Cerrahi Bölümü’nde çalışmış ve 2002 yılında üniversitelerarası kurulun belirlediği jüri önünde gerçekleştirilen doçentlik sınavında başarılı olarak Üniversite Doçenti ünvanını taşımaya hak kazanmıştır. Eğitimi boyunca yedi bini aşan sayıda operasyonda bulunmuştur. Bu operasyonlar hem rekonstrüktif ameliyatlar, hem de estetik ameliyatlardan oluşmaktadır.

2005 Ağustos tarihi itibarı ile Türk Silahlı Kuvvetlerinden Tabip Kıdemli Albay rütbesi ile emekliye ayrılan Fatih Peker’in uluslararası bilimsel platformda referans gösterilerek site edilmiş olan sekiz adet yayını mevcuttur. Mesleki bilgi ve deneyimlerini hastalarına faydalı olmak ve eğitim amacıyla değerlendirmenin her zaman en büyük ideali olduğunun altını çizen Fatih Peker, halen serbest hekim olarak özel muayenehanesinde ve başhekim olarak BYOMED Özel Tıp Merkezi’nde hizmet vermeye devam etmektedir.

Çalışma Alanları

Mesleki Yayınlar

21 uluslararası hakemli dergide yurtdışı yayın

29 ulusal hakemli dergide yurtiçi yayın

25 uluslararası kongrede sunulmuş tebliğ

49 ulusal kongrede sunulmuş tebliğ

Üye Olduğu Topluluklar

Türk Estetik-Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği

Türk Estetik Cerrahi Derneği

Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği

Uluslararası Estetik-Plastik Cerrahi Derneği ISAPS

EĞİTİM VE SEMİNERLER

Mesleki Kurslar ve Tamamlayıcı Bilgiler

Mikrocerrahi kursu ve sertifikası

Yanık tedavisi ve yanık merkezi yönetimi

Maksillofasial travmalar ve tedavileri konulu sertifika

Yurtiçi ve yurtdışı 50’yi aşkın kongre, sempozyum, panel ve toplantıya sunumla aktif katılım

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Fatih Peker

Fatih Peker

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.