Eser  Yüksel
0 Yorum

Doç. Dr. Eser Yüksel

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

1960 tarihinde Eskişehir’de doğan Eser Yüksel, yükseköğrenimini 1984 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ‘ ni bitirerek tamamladı.İki yıllık mecburi hizmet süresi sonrası ihtisas eğitimini 1986-92 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı ‘nda yaptı.

1933-96 yılları arasında İstanbul ‘ da Onep ‘ de ve Amerikan Hastanesi ‘nde ve Amerikan Hastanesi’nde Plastij Cerrah olarak çalıştıktan sonra 1996 yılında Houston Texas’ta Baylor College of Medicine ,Division of Plastik Surgery’de Research Fellow olarak kabul edildi.

1996-99 yılları arasında öğretim görevlisi olarak araştırmalarına bu bölümde devam etti.1999 yılında Plastik Cerrahi Bölümü ‘ne Clinical Full Faculty olarak kabul edildi.Bunu takiben Baylor College of Medicine tarafından kendisine Doçent unvanı verildi.Ve aynı zamanda 2002 yılında Türkiye ‘ de Yüksek Öğretim Kurumu’ndan  Doçent unvanı aldı.

2002-2014 yılları arasında Baylor College of Medicine ,Division of Plastİc Surgery’de tam zamanlı öğretim üyesi ve plastik cerrah olarak çalıştı.Ayrıca, Rice University,Department of BioEngineering ve Houston University Department of Cell Biology de öğretim üyeliği görevlerinde bulundu.

Bu süre zarfında içlerinde başlıca NIH,American Society of MaxilloFacial Surgeri,American Society of Aesthetic Plastic Surgeri,American Medical Association,Plastic Surgery Educational Foundation olmak üzere 23 ödül ve grant almıştır;bununla ilgili 14 press release yapılmıştır.İkisinde editör olmak üzere 8 kitapta bölümler yazmıştır.

Altmışın üzerinde uluslararası yayını mevcuttur,uluslararası kongrelerde 34’ü davetli panel konuşması olmak üzere 80’in üzerinde bildiri sunmuştur.Bu yayın ve bildirileri Doku Mühendisliği,Kök Hücre Araştırmaları ve Gen Terapisi  ile ilgili araştırma konularının yanı sıra,klinik alanlarda yeni geliştirdiği orta yüz,dudak,göz çevresi ve meme küçültme yöntemleri üzerinde olmuştur.

2014 yılından itibaren çalışmalarına Türkiye’de devam etmektedir.2015 Ekim den itibaren Mersin Akademi Hastanesinde Görev Yapmaktadır.

EĞİTİM VE SEMİNERLER

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 1984
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı 1986 - 1992

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Eser  Yüksel

Eser Yüksel

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.