Eser Aydoğdu
0 Yorum

Op. Dr. Eser Aydoğdu

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Telefonla Randevu Al Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


RANDEVU HATTI

+90 (541) 399 7267

SABİT TELEFON

+90 (216) 384 7172

WHATSAPP HATTI

+90 (541) 399 7267

YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Estetik Cerrahi dünyasının sayılı kadın cerrahlarından Op.Dr.Eser Aydoğdu Samsun doğumlu… Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesini bitiren Eser Aydoğdu, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Plastik Cerrahi ihtisası yaparak Estetik Cerrahi Uzmanı olmuştur.

Op.Dr.Eser Aydoğdu’nun yurtiçi ve yurtdışı plastik cerrahi dergilerinde yayınlanmış onlarca makalesi vardır. Bu makaleler dünyadaki plastik cerrahlar tarafından referans olarak kullanılmıştır.

Bugüne kadar binlerce kadın, erkek ve çocukların estetik ve plastik cerrahi ameliyatlarını gerçekleştiren Op.Dr.Eser Aydoğdu , asistanlık eğitimi sonrası Amerika’da Philadelphia üniversitesinde yüz ve göğüs estetiği hakkında eğitim almış. Daha sonra New Jersey’de saç ekimi hakkında observer olarak bulunan Aydoğdu, her sene düzenli olarak Monte Carlo’daki Antiaging kongresine, Stockholm, Madrid, Brüksel’ de düzenlenen sempozyumlara katılmaktadır.
Bunun yanı sıra Op.Dr.Eser Aydoğdu sosyal medyada oldukça aktif doktorlardan olup, düzenli olarak gazete, dergi ve televizyon programlarında yer almaktadır.
Eser Aydoğdu Estetik Kliniğinde; göğüs estetiği, burun estetiği, yağ alma, göz kapağı, kulak estetiği, saç ekimi, karın estetiği, jinekomasti ameliyatlarının yanı sıra botoks, dolgu, kök hücre fibrocell ile beraber yüz gençleştirme uygulamaları, diyet, selülit, lazer epilasyon, kaş ve dudak tasarımları yapılmaktadır.

Op.Dr.Eser Aydoğdu’nun yaşam ve mesleki felsefesini tek bir cümleyle anlatmak mümkündür.
“Hayat kendini bulmak hakkında değildir, hayat kendini oluşturmak hakkındadır .“ Bu çerçevede hem dış güzelliğin çok önemli olduğunu hem de iç güzelliğin buna eşlik etmesi gerektiğine inanmaktadır. Dış güzellik ile ilgili halen bütün estetik cerrahi kongrelerine katılmaya çalışan Dr.Aydoğdu, aynı zamanda iç güzellikle ilgili psikolojik ve spiritüel eğitimlere de katılmaktadır.

Kitap okumayı, makale yazmayı, filmleri ve seyahat etmeyi çok seven Doktor Eser Aydoğdu, “eğer bir gün kitaplarımızı ve hayallerimiz elimizden alsalar öylece ortada kalacağız” düşüncesiyle başarının sırrının önce hayaller sonra da okumak olduğuna inanmaktadır.

Yurtiçi Eğitim
■ Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi
■ Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği İstanbul
■ İstanbul Üniversitesi, Çapa Tıp Fakültesi El Cerrahisi
■ İstanbul Üniversitesi, Çapa Tıp Fakültesi Onkolojik Plastik Cerrahi

Yurtdışı Eğitim
■ Hospital of University Pennsylvania, Department Plastic and Reconstructive Surgery, Klinik Gözlemci
■ Hair Transplant Clinic, New Jersey – (Dr.Gregory Pistone) Saç Ekimi Eğitimi
■ Children Hospital of Philadelphia, Departement of Craniofasial Surgery Department, Klinik Gözlemci

Deneyimler
■ Yalova Devlet Hastanesi
■ F&F Estetik Cerrahi Kliniği
■ Metropolitan Florence Nıghtingale Hastanesi

Çalışma Alanları

Uluslararası Yayınlar
■ Yildirim S., Gideroglu K., Aydogdu E. , Avcı G., Akan M., Akoz T. Composite anterolateral thigh fascia lata flap : A good alternative to radial forearm- palmaris longus flap for total lower lip reconstruction. Plast Recons Surg 2006 May; 117(6):2033-41.
■ Ulucay GE, Yildirim S., Aydogdu E., Akoz T. Reconstruction of crush injuries of foot dorsum: is the lattismus dorsi muscle flap a reliable choice?. J Reconstr Microsurg. 2006 Apr; 22(3):157-66.
■ Yildirim S., Aydogdu E ., Taylan G., Akoz T. The true triplication of the thumb: A case of unclassified thumb polydactyly. Ann Plast Surg.2005 Sep; 55(3):321-3.
■ Aydogdu E., Yildirim S., Akoz T. Is surgery an effective and adequate treatment in advanced Marjolin’s ulcer?. Burns. 2005 Jun;31(4):421-31. Epub 2005 Apr 1.
■ Aydogdu E.,Mısırlıoğlu A., Eker G., Akoz T. Postoperative camouflage therapy in facial aesthetic surgery. Aesth Plast Surg 29:1-6,2005.
■ Aydogdu E, Akan M, Avci G, Akoz T. A method that deals with the presence of hair in animals used for research. .Plast Reconstr Surg. 2004 Nov;114(6):1691-2.
■ Aydogdu E, Yildirim S, Eker G, Akoz T. Giant lipoma of the back. Dermatol Surg. 2004 Jan;30(1):121-2.
■ Eker G, Akan IM, Aydogdu E,Akoz T.Salvage of neurocutaneous flaps with venous congestion using intravenous cannula. Plast Reconstr Surg. 2003 Sep 15;112(4):1191-2.
■ Avci G, Aydogdu E,Yidirim S, Akoz T. Soft-tissue chondroma in the thumb. Plast Reconstr Surg. 2002 Nov;110(6):1599-600.
■ Yildirim S, Akan M , Aydogdu E.Bifid median nerve. Plast Reconstr Surg. 2001 Aug;108(2):584-5.
■ Aydogdu E.,Akan M., Gideroglu K. Aköz T. Alar transposition flap for stenosis of nostril.. Scan J Plast Rec Surg.

Ulusal Yayınlar
■ Aydogdu E ., Mısırlıoğlu A., Aköz T. The modified Butler arthroplasty for congenital contracture of fifth toe. Türk Plast Rek Cerr Dergisi 2005.
■ Avcı G., Aydogdu E ., Yildirim S. , Aköz T. Periorbital defects and reconstruction. Türkiye Klinikleri J Opthalmol 2004; 13:138-44.
■ Aydogdu E ., Akan M., Avcı G., Aköz T. Static suspension using mesh polypropylene for treatment of facial paralysis. Turk Arc Otolaryngol, 2003; 41(1):44-51.
■ Aydogdu E ., Eker G., Mısırlıoğlu A., Aköz T. A giant lymphedema at lower extremity. Ankara Cerrahi Dergisi. 5(3), 2003, 112-5.
■ Kan A.D. , Aydogdu E., Aköz T. The septal perforations. Hayd. Num. Dergisi. Impress.

EĞİTİM VE SEMİNERLER

Katıldığı Kurslar
■ Euraps Meme Cerrahisi Kursu, Mayıs 2006, İstanbul
■ Meme Cerrahisi Kursu, Estetik Plastik Cerrahi Kongresi, İstanbul 2006
■ Maksillofasyal Cerrahi ve Distraksiyon Kursu, Hacettepe Üniversitesi, 2003
■ Estetik Noninvaziv yöntemler; Vakıf Gureba Hastanesi
■ Mikrocerrahi International Symposium and Workshop, Mersin 2001
■ Maxillofasyal Cerrahi Workshop GATA, Ankara 2003

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Eser Aydoğdu

Eser Aydoğdu

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.