Ercan Cihandide
0 Yorum

Op. Dr. Ercan Cihandide

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


WHATSAPP HATTI

+90 (549) 378 3845

YABANCI DİL

İngilizce

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Op. Dr. Ercan Cihandide 1977 yılında İstanbul’da doğdu. 1995 yılında Koç Özel Lisesi’nden mezun oldu ve 2001 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitimini tamamlayarak Tıp Doktoru ünvanını aldı.

2002 yılında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasına başladı. Eğitim süresi içerisinde önce Nottingham City Hospital, Nottingham, İngiltere’de Baş Boyun ve Meme Cerrahisi konularında, sonrasında Institute for Craniofacial and Reconstructive Surgery, Southfield, MI, Amerika’da Yüz Cerrahisi ve Kraniomaksillofasyal Cerrahi konularında 3’er aylık sürelerde çalışmalarda bulundu. Estetik Plastik Cerrahi, Mikrocerrahi ve El Cerrahisi, Çene Cerrahisi ve Yanık alanlarında eğitimini tamamlayarak 2009 yılında Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı ünvanını aldı. Uzmanlık sonrası vatani görevini Şırnak Asker Hastanesi’nde, mecburi hizmetini Çankırı Devlet Hastanesi’nde tamamladı.

2007 yılından günümüze uluslararası yurt dışı toplatılarında 10’un üzerinde konuşma ve sunum yaptı. 2009 yılında İstanbul’da düzenlenen 13. Ulusal Estetik Plastik Cerrahi Derneği Kongresi ve Uluslararası ISAPS kursu kapsamında yapılan “Best of Turkey (Türkiye’nin en iyisi)” bildiri yarışmasında, kepçe kulak onarımı için tanımladığı yeni tekniğini anlattığı “A New Approach for the Correction of Prominent Ear Deformity- The Distally Based Perichondrio-Adipo-Dermal Flap Technique” adlı çalışmasıyla birincilik ödülü kazandı ve 16-18 Eylül 2009 tarihlerinde Cardiff/ İngiltere’de düzenlenen  2. EASAPS (European Association of Societies of Aesthetic Plastic Surgery) kongresi kapsamında yapılan “Best Of Europe (Avrupa’nın en iyisi)” bildiri oturumunda kepçe kulak estetiği/ rekonstrüksiyonunda yeni bir yaklaşımı sergileyen bu çalışmasıyla ülkemizi temsil etti. Yurt içi ve yurt dışı kongrelerde  sunumları, yazılı bildirileri ve posterleri mevcut olup çeşitli yurt dışı dergilerde makaleleri yayınlandı.

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği (ISAPS), Türk Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD), Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği (TPRECD) ve Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği üyesidir. Halen Koç Özel Lisesi Mezunlar Derneği yönetim kurulu başkanlığı ve Koç Özel Lisesi İcra Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Üye Olduğu Topluluklar

ÜYELİKLER

International Society of Aestetic Plastic Surgery
International Confederation of Plastic Reconsturictive and Aesthetic Surgery
Türk Plastik Rekontrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Estetik Plastik Cerrahi Derneği
Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği
Yara Bakım Derneği
Tema
Turmepa
Koç Lisesi Mezunlar Derneği

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Ercan Cihandide

Ercan Cihandide

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.