Emrah Arslan
0 Yorum

Prof. Dr. Emrah Arslan

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Telefonla Randevu Al Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


RANDEVU HATTI

+90 (530) 345 8665

SABİT TELEFON

+90 (286) 212 3920

WHATSAPP HATTI

+90 (530) 345 8665

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Prof. Dr. Emrah Arslan 7 Kasım 1967’de Ankara’da doğdu. Çorum Gazipaşa İlkokulu ve Samsun Anadolu Lisesini bitirdikten sonra 1986 yılında başladığı üniversite eğitimini 1992 yılında   Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. Mezun olduğu yıl Ankara Numune Hastanesi Üroloji Kliniğinde Üroloji asistanlığına başladı. Orada geçirdiği 1 yıldan sonra, tekrar girdiği sınavda başarılı olarak, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında ihtisas eğitimine başladı ve geçen 6 yıl sonunda, 1999 yılında  Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah olarak uzman oldu. Adana Başkent Üniversitesi, ve Kocaeli Devlet Hastanesi’nde geçen kısa çalışma sürelerinden sonra, 2000 yılında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi A.D.’da Yardımcı Doçent Doktor olarak çalışmaya başladı. Bu dönemde, 2003-2004 yılları arasında 1 yıl süreyle A.B.D’de The Cleveland Clinic’te Microcerrahi konusunda çalışmalarda bulundu.

Hayvanlarda yüz nakli işlemlerinin dünyadaki ilk çalışmalarını yapan ekibin içinde olan Doç. Dr. Emrah Arslan ayrıca sinir yaralanmaları, kemik nakilleri, kan nakilleri, mikro kan dolaşımı, ve kafatası yaralanmalarının tedavileri konularında çalışmalar yaptı.

2005 yılında girdiği sınavda başarılı olarak Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında Tıp Doçenti unvanı almıştır. 2006 yılı Aralık ayından itibaren de Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı yapmıştır.

2009 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne girmiştir. 2010 yılında da Profesör oldu.

En çok ilgisini çeken ve uzmanlaştığı konular; burun estetiği, yüz estetiği, göz kapağı cerrahisi, dudak ve damak yarıklarıdır. Bu konularda çok sayıda bilimsel makaleleri ve kongre sunumları vardır. Son yıllardaki çalışmalarını ağırlıklı olarak “burun fonksiyon ve estetiği” üzerine yoğunlaşmakta, ve bu konuda çeşitli çalışmalarını da hala devam etmektedir.

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Emrah Arslan

Emrah Arslan

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.