Elif Eren Aydın
0 Yorum

Op. Dr. Elif Eren Aydın

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Telefonla Randevu Al Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


RANDEVU HATTI

+90 (541) 301 9610

SABİT TELEFON

+90 (216) 504 1246

YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

1975 yılında Tokat da doğdum. 1997 yılında Uludağ üniversitesi Tıp Fakültesinden iyi derece ile mezun oldum. 1998-1999 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Anabilim dalında araştırma görevlisi olarak çalıştım. 2000 yılında Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi eğitimime başladım. Eğitimim süresince özellikle dudak- damak yarığı, tümör cerrahisi, meme  ve burun estetiği ile yakından ilgilendim.

2006 yılında Haydarpaşa Numune Hastanesi Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Kliniğindeki ihtisasımı tamamlayarak Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı oldum. ‘Alloderm le sarılan silikon protezlerde radyoterapi sonrası kapsül oluşumunun incelenmesi’ başlıklı uzmanlık tezim pek çok uluslar arası bilimsel kongrede yayınlandı ve 22. ISAPS Türk Plastik ve Rekonstruktif  ve Estetik Cerrahi Derneği ISAPS kursu ‘Best of Turkey’ oturumunda en iyi ikinci bilimsel çalışma ödülü aldı. Yine aynı oturumda ikinci isim olarak çalışmada bulunduğum ‘Kepçe kulak onarımında yeni bir teknik: Distal bazlı perikondrio-adipo-dermal flep tekniği’ birincilik ödülü aldı.

Eğitim sonrası 4 yıl Haydarpaşa Numune Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğinde çalışarak asistan eğitiminden sorumlu oldum. Aynı dönemde Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencilerine ders verdim. 2010 yılında HNH Plastik Cerrahi Kliniğindeki görevimden ayrılarak, özel bir estetik cerrahi kliniğinde çalıştım. Bu klinikte 4 yıl boyunca Mesul müdür ve Plastik Cerrahi Uzmanı olarak başarılı çalışmalarıma devam ettim. Uluslar arası ve ulusal kongrelerde sunulmuş pek çok çalışmam vardır. Halen bilimsel kongreleri ve gelişmeleri yakından takip etmekteyim.

Çalışma Alanları

  1. Cihandide E., Uzunismail A., Aydın E., Kurul S., Shokrallahi K.: Regenerative Tissue Matrix Protects Against Radiation-induced Capsular Contracture in a New In-vivo Model of Silicone Implant Breast Reconstruction (Abstract). Plast Reconstr Surg. 2010 Oct; 126(4): 129.
  2. Cihandide E.Aydın Elif E., Uzunismail A.: A new approach for correction of the prominent ear deformity-The distally based perichondrio-adipo-dermal flap technique (Abstract). Aesthetic Plast Surg. 2010 Oct.; 34(5): 551-554.
  3. E.Cihandide, Aydın Elif E., Uzunismail A.: A new approach for correction of the prominent ear deformity-The distally based perichondrio-adipo-dermal flap technique. Aesthetic Plast Surg.

Ulusal

  1. E.E.aydın,H.Fındık,Adnan Uzunismail Mandibular ameloblastomada serbest osteokutan fibula flebi ile rekonstruksiyon , olgu bildirimi,HNH Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıp Dergisi 2005; 45(2): 113-117
  2. Morkoç O., Eren Aydın E., Başkurt H., Cihandide E., Yeşiladalı G., Uzunismail A.: Trigger Finger- Retrospective analysis of surgically treated 40 patients. Haydarpaşa Numune Training and Research Hospital Medical Journal, 48(4); 236-41, 2008.
  3. Morkoç O., Eren Aydın E., Uzunismail A.: Ganglia :40 olgunun retrospektif analizi HNH Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tıp Dergisi 2009; 49(1)
  4. O. Bora , E.E.Aydın ,A. Uzunismail Nazal glioma ,Olgu sunumu, HNH tıp Dergisi, 2009;49(1)

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Elif Eren Aydın

Elif Eren Aydın

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.