Burçak Tümerdem Uluğ
0 Yorum

Doç. Dr. Burçak Tümerdem Uluğ

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


SABİT TELEFON

+90 (212) 234 1548

YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Doç. Dr. Burçak Tümerdem Uluğ, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanıdır. Dr.Tümerdem Uluğ, 1989 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden dönem birincisi olarak mezun olmuştur. 1997-2003 yılları arasında aynı fakültede Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlık tezi, İstanbul Tabip Odası tarafından 2003 yılında düzenlenen ”Dr. Cengiz Çetin-Asistan Tez Yarışması”nda üçüncülük ödülüne layık görülmüştür.
Dr. Tümerdem Uluğ; 1999 yılında Londra’da “Harley Clinic”de Dr. Basim A. Matti, 2001 yılında Boston’da “Harvard Medical School/Massachusetts General Hospital”da Dr. James W. May, yine aynı yıl Detroit’te “Institute for Craniofacial and Reconstructive Surgery affiliated with Providence Hospital”da Dr. Ian T. Jackson, ve 2003 yılında Paris’te “L’Hopital Necker”de Dr. Daniel Marchac gözetiminde farklı sürelerle “Observership” yapmıştır.
Dr. Tümerdem Uluğ, 2004-2012 yılları arasında Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmış ve 2010 yılında doçentlik ünvanı almıştır.
Dr. Tümerdem Uluğ’un 28‘i uluslararası ve 17’si ulusal olmak üzere 45 adet bilimsel makalesi mevcuttur. Ayrıca Dr. Melvin Shiffman editörlüğünde 2009 yılında basılan “Mastopexy and Breast Reduction” isimli uluslararası kitapta bölüm yazarlığı bulunmaktadır.
Prof.Dr.Tuncay Uluğ ile evli olan Doç.Dr.Burçak Tümerdem Uluğ iki çocuk annesidir ve 2012 yılından itibaren mesleğini serbest olarak devam ettirmektedir.

Üye Olduğu Topluluklar

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği,

Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği,

Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesidir.

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Burçak Tümerdem Uluğ

Burçak Tümerdem Uluğ

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.