Bahattin Çeliköz
0 Yorum

Prof. Dr. Bahattin Çeliköz

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


SABİT TELEFON

+90 (216) 360 8080

YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

1955 yılında Elazığda doğdu. İlk, orta ve lise eğitiminden sonra 1976 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine başladı. Aynı yıl açılan K. K. K.  askeri öğrenci sınavını kazanarak Tıp Fakülteside askeri öğrenci olarak öğrenimine devam etti. 1981 yılında Tıp Fakültesinden Tabip Teğmen olarak mezun oldu. 1982 yılında GATA da stajyer doktor olarak çalıştı. 1982 -1985 yılları arasında Samsunda kıta hizmetini yaptı.

1984 yılında İzmir Hava Lisan Okulunda 1 yıl süreli İngilizce Lisan kursuna katıldı. 1985 yılında GATA Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında asistan olarak çalışmaya başladı. 1987 yılında Amerikan IMET uygulamalı tıp bursunu kazanarak  Almanya / Wiesbaden;da “USA Amelia Earhart Medical Center” da 3 ay süreyle Plastik Cerrahi Kliniği ve Maksillofasyal Cerrahi Kliniğinde uygulama ve çalışmalarda bulundu. 1989 yılında ihtisasının son yılında Güney Kore Hükümetinin eğitim bursunu kazanarak 1 yıl süreyle Güney Kore / Seul’ de “INJE Tıp Fakültesi Plastic – Rekonstructive – Craniofasial – Aesthetic and Microsurgery Center” da Prof. Dr. Se Min Baek ve ekibinin yanında ortognatik, kraniofasyal, el cerrahisi, mikrocerrahi, ve estetik cerrahi konularında çalışmalarda bulundu. 1991 yılında plastik cerrahi uzmanı oldu ve aynı yıl yardımcı doçent olarak göreve başladı. 1996 yılında 1 yıl süreyle A. B. Devletleri California eyaleti “Irvine Medical Center and Medical School Plastic and Reconstructive and Burn Surgery Clinic” de yanık, plastik cerrahi ve estetik cerrahi konularında, “Beckman Laser Instute” de ise Laser’in damarsal lezyonlarda ve  diğer klinik uygulamaları konusunda çeşitli klinik, deneysel çalışmalar ve  araştırmalarda bulundu ve bu konularda yayınlar yaptı.

1998 yılı Kasım ayında Üniversite Doçenti ünvanını aldı. GATA Ankara Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında öğretim üyesi kadrosunda çalışmaya başladı. 2001 yılında GATA İstanbul Haydarpaşa Eğitim Hastahanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Şefliğine atandı. 2004 yılında Profesörlük ünvanını aldı. 2008 yılında da kendi isteği ile emekli oldu. Serbest muayene hekimliği yapmaktadır.

Prof. Dr. Bahattin Çeliköz ulusal olarak Türk Plastik – Rekonstrüktif – Estetik Cerrahi Derneği (TPRCD), Mikrocerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD), El Cerrahi Derneği üyesi olup, uluslararası olarak da Amerikan Plastik Cerrahi Derneği (ASPRS), Amerikan Yanık Derneği (ABA), Avrupa Laser Derneği (ESLAS) akif üyesidir. Evli ve  iki çoçuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Bahattin Çeliköz

Bahattin Çeliköz

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.