Arman Çağdaş
0 Yorum

Prof. Dr. Arman Çağdaş

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Prof. Dr. Arman ÇAĞDAŞ, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Genel Cerrahi ihtisasını yine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden aldıktan sonra, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlığı ise İngiltere'de almıştır.

Yurtdışında sayısız çalışma yapmış olan Prof. Dr. Arman ÇAĞDAŞ, toplamda 4.5 yıldan fazla; Pinderfields General Hospital, Leeds'de St. James University Hospital, Leicester General Hospital Ve Royal Infarmary ve A.B.D Boston Maussachusset Hastanesi'nde görev almıştır.

Yurda döndükten sonra Ege Üniversitesi'nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nı kurmuş ve pek çok plastik cerrahi uzmanını yetiştirmiş olan Prof. Dr. Arman ÇAĞDAŞ, Plastik ve Estetik Cerrahi ile ilgili bilimsel birçok çalışma yapmıştır. Suction Lipectomiyi Türkiye’de ilk kez uygulayanların arasında yer almış ve dünyada ilk kez "Lazer Lipoliz" tekniğini ortaya koymuştur. Lazer ile yağların alınması konusunda Almanya'da MBB Laboratuvarlarında araştırmalar yapmıştır.

Prof. Dr. Arman ÇAĞDAŞ, birçok ulusal ve uluslararası kongrede Sempozyum Başkanlıkları yapmış, tebliğler yayınlamış, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kitabının yazarlık ve editörlüğünü yapmıştır. Ayrıca Türk Plastik ve Estetik Cerrahi Derneği XI. Dönem Başkanlığını yapmasının yanısıra Avrupa Plastik Estetik Cerrahi Konseyi Türkiye Delegesi ve Öğretim Üyesidir. 

Prof. Dr. Arman ÇAĞDAŞ, halen özel kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Arman Çağdaş

Arman Çağdaş

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.