Aret Çerçi Özkan
0 Yorum

Op. Dr. Aret Çerçi Özkan

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Telefonla Randevu Al Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


RANDEVU HATTI

+90 (532) 476 3502

SABİT TELEFON

+90 (212) 296 3120

YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Dr. Aret Çerçi Özkan, 1971 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İngilizce Tıp Bölümüne girmeye hak kazandı.

Tıp öğrencisiyken, “III. International Cardiology Student Days” adlı Uluslararası Öğrenci Sempozyumu’nun düzenleme kurulu başkanlığını yaptı. 1995 İngilizce Tıp Mezunlarının diploma töreninin organizasyon ve sunuculuğunu üstlendi.

1995 yılında, Tıp Fakültesinden, İngilizce Tıp Bölümü dönem altıncısı olarak mezun oldu.

1996 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavında yaptığı yüksek derece ile İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalında ihtisas yapmaya hak kazandı. Bu kurumda 6 yıl plastik ve rekonstrüktif cerrahi eğitimi aldı.

2002’de asistanlığının son yılında bir süre, Almanya’nın Köln şehrinde St. Agatha Krankenhaus adlı hastanenin plastik cerrahi bölümünde estetik cerrahi ağırlıklı olarak çalıştı. Ayrıca bir süre, İngiltere’nin Birmingham şehrinde, Russel-Hall Hospital’de çalıştı.

2002 yılında, 3 yıl kadar üzerinde çalıştığı ‘kanser sonrası meme onarımı’ konusundaki tezini tamamladıktan sonra, anabilim dalında düzenlenen uzmanlık sınavı ile Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olmaya hak kazandı.

Sekizi uluslararası A sınıfı dergilerde, altısı ulusal dergilerde yayınlanmış 14 klinik makalesi, uluslararası ve ulusal kongrelerde sunulmuş 29 sözlü ve yazılı bildirisi mevcuttur. Kongrelere aktif katılım devam etmektedir. Ayrıca, çeşitli derneklerin ve okulların toplantılarında, plastik cerrahi ve tıbbın diğer alanlarında konferanslar sunmuş ve sunmaktadır.

The International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS) ve Estetik Plastik Cerrahi Derneği asil üyesidir.

2002-2007 yılları arasında Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi’nin Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı.

2004-2014 yılları arasında ENT Tıp Merkezin’in Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak “part time”çalıştı.

2007 yılından bu yana muayenehanesinde çalışmaktadır.

Yabancı dili İngilizce’dir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Plastik Cerrahi dışında en önemli uğraşları, kil ve alçıdan rölyef, biblo ve heykel yapmak, piyano, yan flüt ve viyolonsel çalmak, eski ve antika obje, fotoğraf ve tablo koleksiyonerliği yapmaktır.

2003 yılında, çocukluk ve gençlik anılarını derlediği, “Anımsadıklarım” isimli amatör bir kitap çalışması yapmıştır.

2008 yılında, “Nag Hammadi Yazıtlarının” Türkçe’ye tercümesini yaparak bir kitap haline getirmiştir.

2012 yılında, çello, yan flüt ve piyano yorumları ile derlediği Anadolu ezgilerinden oluşan “Nar” adlı enstrümental bir audio CD çalışması yapmıştır.

Bazı yerel gazete ve dergilerinde yazıları yayınlanmıştır. Okul öğrencilerine sigaranın zararlarına, hayata ve sanata dair seminerler vermiştir.

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Aret Çerçi Özkan

Aret Çerçi Özkan

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.