Akın Yücel
0 Yorum

Prof. Dr. Akın Yücel

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı


TAKİP ET Bu PROFİL SİZE Mİ AİT?


SABİT TELEFON

+90 (212) 236 1292

YABANCI DİL

İngilizce

Uzmanlık Alanları

ONLINE RANDEVU AL

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5

HAKKINDA

Prof. Dr. Akın Yücel, İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı ve El Cerrahisi Bilim Dalı'nda uzun yıllar Öğretim Üyesi olarak görev yaptıktan sonra 2011 sonu itibarıyla Üniversite'den ayrıldı. Yücel, hastalarını Nişantaşı'ndaki özel kliniğinde takip etmekte, ameliyatlarını ise çeşitli özel hastanelerde gerçekleştirmektedir. Prof. Dr. Yücel özellikle estetik meme cerrahisi, kanser sonrası meme onarımları, göz çevresi estetiği, yüz estetiği, estetik burun cerrahisi, karın germe, liposuction ve vücut şekillendirme, endoskopik yüz ve karın cerrahisi, deri kanserleri, baş-boyun kanserleri ve mikrocerrahi konuları ile ilgilenmektedir.

Prof. Dr. Yücel'in ulusal ve uluslararası dergilerde ve kitaplarda yayınlanmış çok sayıda bilimsel makalesi ve kitap bölümü bulunmaktadır. Her yıl birçok ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıda konferanslar vermekte, panellere katılmaktadır. Yine birçok ulusal ve uluslararası bilimsel toplantının düzenlenmesinde aktif olarak görev almaktadır.

Prof. Dr. Yücel, 2003 yılından beri Yönetim Kurulu'nda görev aldığı Estetik Plastik Cerrahi Derneği (EPCD)'nin Haziran 2012'den bu yana da Başkanlığını yürütmektedir. 2006-2008 yılları arasında Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği(TPCD)'nin Yönetim Kurulu'nda Genel Sekreter olarak çalışan Yücel, halen TPCD Meme Rekonstrüksiyonu Çalışma Grubu'nun Başkanlığını sürdürmektedir. Üyesi olduğu diğer meslek kuruluşları arasında Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, İnterplast-Türkiye, ISAPS (Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği) ve IPRAS (Uluslararası Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Derneği) yer almaktadır.

Prof. Dr. Yücel, ilk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji'nde, liseyi Ankara Fen Lisesi'nde tamamladı. 1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Tıp Doktoru olarak mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimine başladı. 1989 yılında Wexham Park Hospital, İngiltere ve 1992 yılında University of Washington, Seattle, ABD'de çalıştı. 1994 yılında ihtisasını tamamlayarak Plastik Cerrahi Uzmanı oldu.

1994 -1996 yılları arasında yeni kurulmakta olan Kocaeli Üniversitesi'nde Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Kurucu Öğretim Üyesi, Anabilim Dalı Başkanı ve Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. 1996 yılında tekrar İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi çalışmaya başladı. 2000 yılında Doçent, 2008 yılında Profesör oldu.

SORULAR ve CEVAPLAR (0 Soru)

Akın Yücel

Akın Yücel

Sorunuz bu web sitesinde yayınlanacak. Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.