Acıbadem Atakent Hastanesi

Acıbadem Atakent Hastanesi


Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi, 2 Ocak 2014 tarihinde hizmete sunuldu. Tıbbın tüm branşlarına yer veren hastane, Acıbadem Üniversitesi’nin ‘üniversite hastanesi’ olarak hizmet veriyor.

Hakkında

İstanbul’da yeni bir Acıbadem

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi, 2 Ocak 2014 tarihinde hizmete sunuldu. Tıbbın tüm branşlarına yer veren hastane, Acıbadem Üniversitesi’nin ‘üniversite hastanesi’ olarak hizmet veriyor.

Birçok sağlık sigortası ile anlaşması bulunan Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi, tüm branşlarda SGK anlaşmalı olarak hastalarına hizmet sunuyor.

60.000 m² Kapalı Alan

Küçükçekmece-Halkalı bölgesinde gelişen lüks konutlarla mimari bütünlük oluşturacak şekilde konumlanan hastanenin yaklaşık 60.000  m² kapalı alanı bulunuyor. Doğal malzeme ve natürel renk seçimleriyle dingin bir konsepte sahip hastane; gündüz odaları, lobi ve kafeteryası ile hastalar kadar hasta yakınlarına da hizmet sunuyor.

278 yatak kapasitesine sahip Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nin ayrı konumlandırılan KVC Yoğun Bakım Ünitesi’nde 14, Genel Yoğun Bakım Ünitesi’nde 10, ve grup genelinde bir ilk olacak Pediatrik Yoğun Bakım ünitesinde ise 6 yatak bulunuyor. Anjiyo da dahil olmak üzere bir çok ünite tarafından kullanılacak Derlenme Alanında ise 29 yatak ve Kemoterapi alanında 32 yatak yer alıyor.

Medikal Teknolojiler

 

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde tıbbi yoğunluklu cihaz parkurunda, Truebeam, Tüm Vücut MR, 3 Tesla MR, Flash CT, da Vinci, PET/BT ve Rapidarc cihazları yer alıyor.

Tıbbi Birimler

Tıbbın tüm alanlarında hizmet veren ve tam teşekküllü bir hastane olarak konumlandırılan Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde; Kardiyoloji ve KVC, Nükleer Tıp, Onkoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı Hastalıkları, Ortopedi, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları, Beyin Cerrahisi, Dahiliye ve Radyoloji branşları da yer alıyor. Hastanede Girişimsel Kardiyoloji ve Pediatrik KVC alanında da hizmet veriliyor.

Bebek ve Çocuk Sağlığı Hizmetleri

Pediatri konusuna ayrı bir özen gösteren hastanede yenidoğan, bebek ve çocuk hastalıkları konusunda hizmetler sunuluyor. Acıbadem Sağlık Grubu’nda ilk kez Pediatrik Yoğun Bakım Ünitesi’nin kurulduğu hastanede; 14 yatak kapasiteli Yenidoğan Bakım Ünitesi de renkli tasarımı ve teknolojik cihazlarla yer alıyor.

Sonuç Alım Noktası

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi’nde check-up dahil tüm tıbbi sonuçların daha hızlı alınabilmesi için yeni bir hizmet daha başlatıldı. Hastane binasının hemen yanında konumlanan sonuç alma noktası hastaların, hastane içinde dolaşmasına gerek bırakmadan sonuçlarına hızlıca ulaşmasını sağlıyor.Adres

  • Adres

    Halkalı Merkez, Turgut Özal Blv No:16 Küçükçekmece İstanbul

HİZMET ALANLARI

Tümünü Göster

Uzmanlar

1978 yılında Istanbul’da doğan Dr. Burak Ersoy orta öğrenimini İstanbul Özel Alman Lisesi’nde tamamladı ve dereceyle kazandığı İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü’nden 2003 yılında mezun olarak Tıp Doktoru ünvanını aldı. Dr. Ersoy yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı‘nda 2010 yılında tamamlayarak Plastik, Rekonstüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olmaya hak kazandı.

KULLANICI GÖRÜŞLERİ (0 Yorum)

0.0/5